پوست

ماسک های ورقه ای و رویه استفاده از آنها

تلاش برای پاکسازی پوست و استفاده از انواع ماسک ها، راهی لذت بخش و آرامش دهنده برای بهبود پوست به حساب می آید. با وجود انواع گوناگونی از ماسک ها توسط تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، ماسک های ورقه ای به دلیل نحوه استفاده آسان، در میان استفاده کنندگان لوازم آرایشی از محبوبیت خاصی برخوردار است. این ماسک ها، از یک نوار پارچه ای مطابق با حالات صورت ساخته شده و بر اساس برشهایی که بر روی آن در نظر گرفته شده است بخش های متفاوت قرار گرفتن چشم و بینی و دهان را بریده اند و به مایعی مغذی و یا اسانسی آغشته کرده اند. این پارچه مانند مانعی، از خروج مواد مغذی جلوگیری کرده و باعث تاثیر حداکثری ماسک می شود.

پاک کردن پوست

ابتدا صورت خود را خوب و کامل بشویید.
پیش از استفاده از ماسک، صورت تان را با شوینده مناسب پوستتان بشویید تا برای این کار آماده شود.
می توانید با یک شوینده و آب گرم کف درست کنید و بر روی صورت ماساژ دهید و سپس آن را شسته و با حوله ای خشکش کنید.
اگر پوستتان چرب است، بهتر است که از شوینده ی مخصوص پوست چرب استفاده کنید تا منافذ را عمیقا تمیز کرده و ph پوست را تنظیم کند .
اگر هم پوست خشک یا مختلطی دارید باید از شوینده ای آبرسان استفاده کنید که آلودگی ها را بدون از بین بردن چربی پوست، پاک کند.
در صورتی هم که پوست حساسی دارید، از شوینده ای کفی یا کرمی غلیظ استفاده کنید که ph پوست را تنظیم می کند.

از تونر استفاده کنید

تونر باعث تاثیر بیشتر پاکسازی پوست شده و منافذ را کوچک و ph پوست را کنترل کرده و هر گونه آلودگی باقی مانده را پاک می کند. چند قطره از تونر را روی تکه پنبه ریخته و بر روی پوست صورت تان بمالید. این کار، پوست را برای تاثیرگذاری بیشتر ماسک آماده می کند.

وجود آلوئه ورا، عصاره ی بابونه، خیار، اسطوخودوس و یا هیالورونیک اسید در ماسک، برای هر نوع پوستی مناسب است.
اگر پوست چربی دارید، از تونری استفاده کنید که حاوی عصاره ی درخت چای یا صندل باشد.
اگر هم پوست معمولی یا مختلطی داشته باشید، باید از تونری استفاده کنید که حاوی عصاره نارون کوهی یا بید باشد.
در صورتی هم که پوست خشک یا حساسی دارید، از تونری که حاوی گل همیشه بهار است، استفاده کنید.
بسته ی ماسک را باز کنید و مایع داخل آن را روی پوست ماساژ دهید.
با دقت ماسک ورقه ای را از بسته خارج کنید و مایع آن را به کف دست تان بزنید. سپس ماسک را به داخل بسته برگردانده و مایع کف دست را روی صورت و دست و گردن ماساژ دهید.

استفاده از ماسک

قراردادن ماسک بر روی صورت
ماسک را از بسته خارج کرده و به طور کامل بازش کنید. سپس آن را روی صورت گذاشته و دقت داشته باشید که بخش های بریده شده ی چشم و بینی و دهان بر روی ماسک، به درستی بر روی صورت قرار گیرند. چند ثانیه ماسک را بر روی پوست فشار دهید تا به خوبی به پوست بچسبد و کاملا با پوست در تماس باشد.

ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی صورت بگذارید
برای اطلاع از مدت زمان استفاده از ماسک، اطلاعات روی بسته را مطالعه کنید. مدت زمان استفاده بیشتر ماسک ها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است. موسیقی دلخواه تان را بگذارید و دراز بکشید تا جادوی ماسک کار خود را بکند.
ممکن است که اگر ماسک را مدت بیشتری برروی پوست بگذارید، خشک شده و رطوبت پوست را بگیرد . بهتر است که بیشتر از زمان لازم، ماسک بر روی صورت نماند.

برداشتن ماسک
پس از اینکه زمان استفاده از ماسک تمام شد، آن را از قسمت چانه بلند کنید و به سمت بالا بکشید تا به طور کلی از پوست جدا شود.
نگه داشتن مواد مغذی ماسک
مایع باقی مانده از ماسک را بر روی صورت ماساژ دهید.
مواد مغذی ماسک، برای پوست عالی ست، بنابراین پس از برداشتن ماسک، آن رانشویید و یا پاک نکنید. بلکه با انگشت، باقی مانده ی مایع را بر روی پوست ماساژ دهید.
با استفاده از مرطوب کننده، خواص ماسک را حفظ کنید.
وقتی که بیشتر مایع باقی مانده جذب پوست شد، مقداری از مرطوب کننده ،کرم یا سرمی که پایه چرب دارد را با دست بر روی صورت خود ماساژ دهید. این کار باعث می شود که مواد مغذی ماسک در پوست حفظ شود.

اگر پوست تان کدر است یا چروک و لکه های تیره دارد، از یک سرم برای آبرسانی به پوست استفاده کنید. اگر هم پوست خشکی دارید، از یک کرم برای مرطوب کردنش استفاده کنید. بهتر است که برای پوست حساس، از مرطوب کنند ای چرب استفاده کرد. اگر هم که نمی دانید که کدام مرطوب کننده مناسب شماست، بهتر است که از لوسینی که غیرمولد جوش یا غیر کومودون است، استفاده کنید.

ضدآفتاب را فراموش نکنید
ماسک های ورقه ای با همه ی فوایدی که دارند، از پوست در مقابل نور خورشید محافظت نمی کنند. بنابراین پس از استفاده از ماسک در صبح، حتما از ضدآفتاب یا محصولی استفاده کنید که دارای اس پی اف است تا کل روز از پوست تان در مقابل نور آفتاب محافظت کند. اگر مرطوب کننده ی شما دارای اس پی اف است، نیازی به استفاده از ضدآفتاب نیست.

هر چند بار که می خواهید، از ماسک ورقه ای استفاده کنید

ماسک های ورقه ای دارای ترکیباتی هستند که برای پوست مفیدند. پس با مصرف مداوم آنها، مشکلی برایتان پیش نمی آید. بهتر است که برای نتیجه گیری بیشتر ، یک تا دوبار در هفته ماسک را مصرف کنید. و یا هر زمانی که احساس کردید پوست تان نیاز دارد، این کار را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *